Twoja wizytówka w Google Maps zaraz zostanie usunięta – Ostrzegamy przed oszustami!

Ostrzegamy przed oszustami podającymi się za pracowników lub partnerów Google, którzy dzwonią do przedsiębiorców domagając się zapłaty za utrzymanie wizytówki w Google Maps.

Google Moja Firma to darmowa usługa!

Wizytówka w Google Maps to darmowa usługa. Każdy przedsiębiorca posiadający fizyczną lokalizację firmy może dodać i zweryfikować adres w Google Maps. Agencje SEO często oferują pomoc w tworzeniu i optymalizacji wizytówki Google Moja Firma. Klienci nie ponoszą jednak żadnych opłat za samo utrzymanie wizytówek.

Jak działają oszuści?

Oszuści podający się za pracowników lub partnerów Google, w tym lokalnych przewodników, dzwonią do przedsiębiorców najczęściej z branży turystycznej, gastronomicznej lub innych firm świadczących usługi pod konkretnym adresem. W trakcie rozmowy zwykle informują przedsiębiorcę o konieczności opłacenia wizytówki w Google Maps na kolejne rok lub kilka lat. W przeciwnym razie firma całkowicie zniknie z Google Maps! Aby zdezorientować rozmówcę naciągacze często wspominają również o fakturze, która rzekomo była płacona rok lub kilka lat temu za obecność w Google Maps.

Jak bronić się przed oszustami?

Po pierwsze nie warto wdawać się w dyskusje z przygotowanymi i doświadczonymi oszustami, którzy z całą pewnością przećwiczyli różne scenariusze rozmowy i najlepiej od razu się rozłączyć . Jeśli chcesz pomóc innym przedsiębiorcom, możesz zgłosić numer z którego telefonowali oszuści (większość nowych smartfonów posiada taką opcję). Jeżeli udało Ci się zapamiętać nazwę firmy to najlepiej zgłosić ją również za pomocą specjalnego formularza przygotowanego przez Google: Zgłaszanie naruszenia – Google Moja Firma – Pomoc